Unlock key strategies to mastering AI compliance on June 25th 🔓

Register now

TÜRKİYE & SURİYE DEPREM DESTEK BOTUİhtiyacınız olan yardıma ya da yardım edebileceğiniz kanallara hızlıca ulaşın

Şubat 2023’te meydana gelen yıkıcı depremlerin yaralarını sarmak için depremzedelere sağlanan yardım projelerini ve bu projelere destek olabileceğiniz dernek ve kurumları görmek için Türkiye & Suriye Deprem Destek Botunu kullanabilirsiniz.

View in Englishعرض باللغة العربية
human + bot illustration to symbolize what generative ai promises

Başlamak için sohbet balonuna tıklayın ve “merhaba” yazın.

Şubat başında Türkiye ve Suriye’yi vuran depremler, bölgenin gördüğü en büyük depremlerden ve Türkiye’nin modern tarihindeki en ölümcül doğal afet olarak hafızalara kazındı. 350.000 km2’lik devasa bir alan bu depremlerden çok ağır bir şekilde etkilendi. BM, her iki ülkede yaklaşık 1,5 milyon insanın evsiz kaldığını tahmin ediyor.

İlk günden bu yana devlet, birçok yardım girişimi ve kuruluşu harekete geçti, ancak tüm bu faaliyetlerin bilgilerini tek bir yerde bulmak oldukça zor olabiliyor. Türkiye ve Suriye Deprem Destek Botunu, konaklama, tıbbi bakım veya nasıl bağış yapılacağı gibi başlıklar hakkında bilgi almak için tasarlanmış Türkçe, Arapça ve İngilizce konuşabilen sanal bir yardımcı olarak düşünebilirsiniz.

Gönüllülerimiz neden bu botu oluşturdu?

Türkiye ve Suriye Deprem Destek Botu, LP Unity ve Women in Tech’in aktif desteğiyle LivePerson teknolojisini kullanan gönüllüler tarafından oluşturulmuş olup herhangi bir kuruluşa veya derneğe bağlı değildir. İçeriğindeki bilgiler oluşturulduğu sırada günceldi ve mümkün oldukça da güncellenmeye devam edilecektir.